Kiedy w naszym domu pojawia się szczeniak, koniecznie musimy zadbać o niego. Ważne jest nie tylko odpowiednie odżywianie, odpowiednie pomieszczenie do spania ale także profilaktyka jego organizmu. Przede wszystkim konieczna staje się wizyta u weterynarza, aby nasz pupil był całkowicie zdrowy. W trakcie pierwsze wizyty piesek powinien być odrobaczony. Jest to bardzo ważne dla małego pieska ponieważ właśnie w stadium szczeniaka jest on narażony na ryzyko występowania robaków, które mogą mieć bardzo negatywny wpływ na jego zdrowie. Przy pierwszej wizycie lekarz weterynarii powie nam jak dbać o naszego pupila, co ile wykonywać niezbędne badania a także powie kiedy trzeba go szczepić przeciwko różnym dolegliwościom. W trakcie pierwszej wizyty szczeniak przejdzie kontrolę uzębienia, kontrolę oczu, uszu oraz łap. Lekarz zaleci także odpowiednie odżywianie dla właściwego rozwoju szczeniaka. Badania weterynaryjne mają bardzo duży wpływ na cały stan zdrowia zwierzaka i pozwolą wyeliminować poważne choroby na przyszłość.

Jestem Krystian, behawiorystą zwierząt z wieloletnim doświadczeniem i prawdziwą pasją do poprawy jakości życia naszych czworonożnych przyjaciół. Moje serce szczególnie należy do psów – te wspaniałe stworzenia są dla mnie nie tylko zawodem, ale też pasją i sposobem na życie.